Sterownik EDL (HOS) i narzędzie do planowania czasu podróży v1.0 ATS

Sterownik EDL (HOS) i narzędzie do planowania czasu podróży v1.0 ATS

Pomysł stworzenia tego narzędzia wyszedł od GDC Logistics – Realistic Economy Mod z warsztatu Steam. Symuluje rzeczywistą ekonomię, ceny itp., zawiera szczegółowy podręcznik działania transportu ciężarowego w prawdziwym życiu oraz „formułę” planowania czasu podróży. Użyłem tej formuły, aby stworzyć bardziej zautomatyzowane planowanie czasu trasy. Widziałem też, jak niektórzy ludzie używali prawdziwych aplikacji EDL do transportu ciężarówek, ale zmiana w ATS byłaby znacznie mniejsza niż w prawdziwym życiu, więc sam pomyślałem, jak najlepiej będzie to dla mnie działać w grze. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, w jaki sposób za pomocą tego „narzędzia” zwiększam realizm rozgrywki w ATS. Dla większej przejrzystości podzielę to na 2 sekcje.

1. PLANOWANIE CZASU PODRÓŻY – W pliku Excel znajdują się 2 zakładki poświęcone planowaniu trasy. Pierwsza wyjaśnia logikę obliczeń (zaczerpnięta z moda GDC), druga to miejsce, w którym wpisujesz długość trasy, średnią prędkość, liczbę przystanków i inne czynności kierowcy. Obliczenia te pozwalają lepiej planować podróże zgodnie ze statusami godzin pracy, tj. unikać opóźnień w dostawach i unikać naruszeń HOS. Zatem wystarczy wpisać wartości, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej, a system obliczy przybliżony czas potrzebny na ukończenie podróży (uwzględniając przerwy na odpoczynek, postoje na tankowanie, czas załadunku/rozładunku).

2. ELEKTRONICZNY DZIENNIK KIEROWCY I GODZINY PRACY (EDL I HOS)
Bit ten zastępuje domyślną symulację zmęczenia ATS. Tutaj wyłączam tę opcję w ustawieniach rozgrywki, ale monitoruję mój HOS za pomocą tego pliku i czasu gry. Jak być może wiesz, zmiana kierowcy w USA nie może trwać dłużej niż 14 godzin przed 10 kolejnymi godzinami lub odpoczynkiem, z czego jazda jest dozwolona tylko przez 11 godzin podczas zmiany. Kierowca musi także zrobić 30-minutową przerwę po 8 kolejnych godzinach jazdy. Teraz prawdziwe EDL wyglądają inaczej i mają znacznie więcej opcji, ale uważam, że czas mój i ATS jest znacznie bardziej skondensowany, aby przestrzegać wszystkich amerykańskich przepisów. Dlatego po prostu zaznaczam godzinę rozpoczęcia zmiany, godzinę rozpoczęcia jazdy (po rozpoczęciu zmiany i przeprowadzeniu przeglądu przed podróżą itp.), robię sobie przerwę po 8 godzinach nieprzerwanej jazdy i upewniam się, że wyłączę się, zanim upłynie czas 14 godzin. Podoba mi się ten fragment symulacji, ponieważ pokazuje, że w transporcie ciężarowym chodzi nie tylko o jazdę, ale także o bezpieczeństwo. Aby to zadziałało, wystarczy „zalogować” swoje godziny, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej. Należy pamiętać, że czasy należy wprowadzić w formacie dziesiętnym – np. 7 godzin i 15 minut w postaci dziesiętnej będzie wynosić 7,25.

Autor:
Aegle


Do czego służą te mody:

Gry Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator obsługują mody, które są darmowymi plikami modyfikacji i działają jako dodatki, aby zmienić grę o nowe funkcje. Codziennie oferujemy tylko ostatnie i przetestowane ETS2 mods lub ATS mods. Jeśli dobrze się bawisz z tym modem, zostaw komentarz poniżej.


Best ATS Inne mods

Dodaj komentarz

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!